Ar liks vietos savivalda iki savivaldos rinkimų? 2014-11-20

Pradinis puslapis  »  Naujienos  »  Ar liks vietos savivalda iki savivaldos rinkimų?
2014/11/20

Šiandien valdantieji nepritarė seniūnijų stiprinimui ir jų savarankiškumo didinimui.

Seime buvo siūloma seniūnijoms suteikti juridinį statusą, kuris būtų suteikęs seniūnijoms finansinį savarankiškumą, daugiau galimybių operatyviai teikti viešąsias paslaugas ir spręsti gyventojų problemas.

Jau ne pirmą kartą yra viešai diskutuojama, kad seniūnijoms teisės yra mažinamos, o tai lemia jų mažesnį veiklos efektyvumą aptarnaujant gyventojus.

Galima daryti išvadą, kad valdantieji nenori stiprinti vietos savivaldos Lietuvoje, nes jau ne pirmas veiksmas tai rodo – šiandien bus teikiamas ir kitas įstatymo projektas, kuriuo siūloma savivaldybių taryboms pačioms nuspręsti, ar skirstyti savivaldybių teritoriją į seniūnaitijas. Tai dar vienas žingsnis mažinti vietos bendruomenių savarankiškumą ir galimybes dalyvauti vietos savivaldoje, nes siūloma naikinti pagrindą, kuriuo šiuo metu jau dirba virš 3 tūkst. gyventojų rinktų atstovų – seniūnaičių.

Gaila, kad artėjant vietos savivaldos rinkimams vis daugiau kalbama ne apie savivaldos stiprinimą, tobulinimą ir gyventojų įtraukimą, o apie valdžios centralizavimą ir žemiausių vietos valdžios grandžių silpninimą.