Socialdemokratai nepritaria tiesioginiams seniūnų rinkimams 2014-12-10

Pradinis puslapis  »  Naujienos  »  Socialdemokratai nepritaria tiesioginiams seniūnų rinkimams
2014/12/10

Nors vakar Lietuvos socialdemokratų partijos frakcijos nariai Seime nepritarė Vietos savivaldos įstatymo pakeitimo projektui, kuriuo siūliau, kad seniūnai būtų išrenkami tiesioginiuose rinkimuose, tačiau dauguma Seimo narių, suprasdami projekto svarbą ir aktualumą, balsavo už. Po įstatymo pataisų pristatymo už jas balsavo 51 Seimo narys, prieš – 13, susilaikė 14 parlamentarų. Ministras pirmininkas dar prieš kelis mėnesius yra pasiūlęs neskubėti dėl tiesioginių seniūnų rinkimų, nors šalies Prezidentė jiems pritaria.

Konkurso tvarka paskirti seniūnai dažniausiai nepažįsta vietos gyventojų, nesistengia įsiklausyti į jų prašymus ir problemas. Žmonės jau susitaikė su formaliai atliekamu seniūnijų darbu. Todėl norėdami gauti net paprasčiausią informaciją, jie priversti kreiptis į aukštesnę instituciją arba ieškoti pagalbos televizijos laidose.

Ne paslaptis, kad šiandien Lietuvoje yra daug seniūnų, kurie vykdo tik jų atstovaujamos partijos nurodymus ir pamiršta gyventojus, kuriems jie yra arčiausiai esantys valdžios atstovai. Todėl labai dažnai rinkimų į vietos savivaldą sąrašus „puošia“ seniūnų vardai, kurie net neketina atsisakyti savo pareigų ir taip yra užkertamas kelias pokyčiams.

Dar kartą noriu pabrėžti, kad tiesioginis seniūnų rinkimų įteisinimas garantuotų realią savivaldą, gyventojų įtraukimą į sprendimų priėmimą ir renkamų pareigūnų atskaitomybę bendruomenėms, sumažintų šalies centralizacijos lygį.

Būtina kuo greičiau taisyti šiuo metu ydingai veikiančią vietos savivaldos sistemą, kuri griauna demokratijos pagrindus.