Svarbiems projektams Vilniuje vietos nėra 2014-11-12

Pradinis puslapis  »  Naujienos  »  Darbas Apygardoje  »  Svarbiems projektams Vilniuje vietos nėra
2014/11/13

Šiandienos Vilniaus miesto mero veiksmai ir iniciatyvos primena Aleksandro Beliajevo fantastikos romaną „Oro pardavėjas“. Nesvarbu, kad miestas skendi milijardinėse skolose, daugelio įmonių darbuotojams nemokami atlyginimai, Vilniaus centre stovi apleisti pastatai, neskiriamas dėmesys strateginiams objektams – svarbiausia gelbėti oro linijų bendrovę „Air Lituanica“.

Pavyzdžiui, VšĮ „Lazdynų baseinas“ yra pagrindinė vandens sporto šakų bazė Vilniuje, turinti 50 metrų ilgio baseiną. Lazdynų baseinas buvo pastatytas 1979 metais. Be kapitalinio remonto ir avarinės būklės jis eksploatuojamas jau kelerius metus.

Įsivaizduojamoje ir laukiamoje, tarptautinius standartus atitinkančioje, daugiafunkcinėje vandens sporto bazėje, jau dabar galėtų sėkmingai vykti aukščiausio lygio šalies ir tarptautiniai plaukimo, šuolių į vandenį, vandensvydžio bei kitų vandens sporto šakų varžybos, renginiai. Į kuriuos tikrai atvyktų sportininkai ir svečiai iš kitų šalių.

Tačiau, valdžios pažadai, kad Lietuvoje bus pastatyti bent keli nauji baseinai, lieka tik pažadais. Santykis tarp Vyriausybės ir savivaldybės dėl baseino statybos Vilniuje perspektyvos, kol kas, sąstingyje – neaišku net kada prasidės pagalbinio baseino statybos.

Milijoninės investicijos į aviacijos verslą tikrai nepritrauks investuotojų, kurie net negalės apžiūrėti Sostinės dėl nedegančių gatvių apšvietimo stulpų, šiukšlių krūvų, pastatų – vaiduoklių ir t.t. Šiuo atveju, pasiūla skatina paklausą, o ne atvirkščiai.

Jau ne kartą kalbėta ir rašyta, kad bendrovė „Air Lituanica“ yra nuostolinga. Bendrovės veiklos nuostoliai nuo jos gyvavimo pradžios jau pasiekė 30,5 mln. Lt, o šiandien dar norima skirti 10 milijonų litų bankrutuojančiai bendrovei. Tikiuosi, kad Vilniaus miesto savivaldybės taryba nepritars tokiam lėšų švaistymui.

Gaila, kad meras nenori, o gal ir negali, matyti realios situacijos. Skraidyti padebesiais ir pardavinėti orą lengviau, nei iš tikrųjų spręsti miesto problemas, kurios yra čia ir dabar.