Pasitinkant Vasario 16-osios dienos minėjimą

          
         1918 m. vasario 16 d. Lietuvos Taryba pasirašė Lietuvos Nepriklausomybės aktą, skelbiantį, kad Lietuvos Taryba atskiria Lietuvą nuo visų valstybinių ryšių, kada nors buvusių su kitomis tautomis.

        Žvelgdamas į istorijos puslapius, suprantu, koks nepaprastai svarbus Lietuvai žingsnis buvo žengtas. Šis istorinis momentas lėmė tautos išlikimą, pakitusią savimonę, nubrėžė ateities gaires.

Dvidešimt Lietuvos Nepriklausomybės akto signatarų atvėrė duris į naują laikmetį. Nepriklausomybės aktas reiškė siekimą kurti savarankišką Lietuvos valstybę. A. Eidintas knygoje apie Antaną Smetoną rašė: „Akto gimimo data išskiria dvi Lietuvas: iki jo – Lietuvos valstybė egzistavo tik idėjų pasaulyje, po jo pasirašymo – ji pradeda materializuotis, tampa jau ne vien geografine sąvoka“. Nelengvas buvo kelias: pasipriešinimas okupacinei valdžiai, įstatymų leidyba, sutarčių sudarymas su kitomis valstybėmis, Nepriklausomos Lietuvos gynimo organizavimas. Tačiau, nuėjusi ilgą kelią, išgyvenusi priespaudą, neteisybę, praradimus – Lietuva šiandien yra Nepriklausoma, pažangi ir nuolat tobulėjanti šalis.

Aš džiaugiuosi, kad esu jos pilietis. Man svarbu, kad kiekvienas žmogus, gyvenantis ar atvykęs į Lietuvą, suprastų, kad jis yra reikalingas ir, kad čia galės realizuoti savo svajones.

Man Vasario 16-oji visada buvo ir liks atspirties taškas, vertinant istorinius ir politinius įvykius. Tautos atmintis yra unikali. Ji perduodama iš kartos į kartą. Todėl, kuo savitesnė taps Lietuva – tuo brangesnė ji bus visai žmonijai, tuo artimesnė mums visiems.

Šiandien išgyvename visuotinę globalizaciją, informacinių technologijų amžių. Keičiasi žmonių gyvenimo būdas. Intensyvi emigracija, kuri priklauso nuo ekonominių sąlygų, transporto plėtotės ir daugelio kitų objektyvių procesų, verčia susimąstyti ir perkainuoti vertybes.

Manau, kad turime būti atviri ir nebijoti pokyčių. Mes turime išauginti protingus, išsilavinusius ir savo valstybę gerbiančius piliečius. Jei išsaugosime tautinę savimonę, tai globalizacijos procesas ne tik nebus pražūtingas, bet leis mūsų piliečiams dar labiau integruotis pasauliniame kontekste ir išplės mūsų galimybių ribas.

Lietuvos valstybės atkūrimo dienos išvakarėse visiems linkiu būti tautos atminties saugotojais, tiesos ir pažangos skleidėjais. Mylėkime ir branginkime savo Tėvynę, kuri tiek daug iškentėjo, bet išsaugojo didvyrių dvasią. Ir nepamirškime, valstybė – tai mes visi.

Lietuvos Respublikos Seimo narys

Algis Strelčiūnas